טיפול פסיכוגריאטרי

פסיכיאטריה של הגיל השלישי כהתמחות ספציפית נובעת מהצורך להעניק טיפול ייחודי לצרכים הספציפיים המתעוררים כתגובה לאתגרים שמביא עימו הגיל השלישי, ורופא פסיכוגריאטר מתמחה באותן בעיות ייחודיות. הצורך במומחיות פסיכיאטרית מיוחדת בזקנה נובע גם בשל השכיחות הגדולה של דמנציה בגיל זה  וגם בשל האופי השונה של ההפרעות בגיל הזקנה. אדם בגיל השלישי נוטה, לעיתים קרובות, לביטוי סומטי של בעיות רגשיות. כך למשל, יטה לדווח על כאבים בגוף, פחד ממחלות. כמו כן,  עשוי להפגין אדישות, עייפות, אובדן בסימפטומים אלו. לשם כך יש להיוועץ עם רופא פסיכוגריאטר מומחה.  כמו כן, בגיל זה גובר הצורך בטיפול רב מקצועי ובשיתוף פעולה בין הפסיכאטר, רופא המשפחה, שירותים סוציאלים, פסיכולוגים חשק, בלבול, וירידה בתפקוד קוגניטיבי, בעיות זיכרון. טיפול תרופתי מביא להטבה רבה וכו'.

ההתמודדות עם המעבר לגיל השלישי אינה פשוטה בעבור האדם עצמו וגם בעבור בני המשפחה שלו, קיימים מקרים רבים בהם מופיעות לראשונה מחלות פסיכיאטריות דווקא בגיל השלישי, המחלות מופיעות יחד עם בעיות פיזיות נוספות או ללא. שמירה על בריאות הגוף ובריאות הנפש חשובה מאוד במהלך הגיל השלישי, ההמלצה היא המשך ניהול אורח חיים פעיל ככל האפשר עם פעילויות אינטלקטואליות, חברתיות וגם פיזיות.

מה עושים כאשר ישנה ירידה בתפקוד החברתי, קוגניטיבי ופיזי? מה עושים כאשר מופיעות תחושות של בדידות ודיכאון? מה עושים כשהבית מתרוקן וארון התרופות מתמלא במקומו? זה הזמן לפנות לייעוץ מקצועי של רופא פסיכוגריאטר, מגיע השלב בו רופא המשפחה כבר אינו יכול לספק מענה מלא ולאבחן נכון את הבעיה.
טיפול פסיכוגריאטרי הוא המפתח לחזרה לחיים מלאים בפעילות וסיפוק. אפשר היום לטפל בקשיים המיוחדים המתעוררים בגיל השלישי, כאשר פונים לקבלת טיפול אצל רופא מומחה מגלים עולם חדש של אפשרויות טיפול ותמיכה למטופל עצמו וגם לבני המשפחה.

מה כוללת מסגרת טיפול פסיכוגריאטרי?

בעבור כל מטופל נתאים תכנית טיפול אישית לאחר ביצוע של אבחון מתאים על ידי רופא מומחה. תכניות טיפול פסיכוגריאטרי כוללות המלצה לפעילות גופנית וחברתית יחד עם טיפול פסיכולוגי וברוב המקרים גם טיפול תרופתי. השיחות הטיפוליות חשובות מאוד להתמודדות נכונה עם הקשיים של הגיל השלישי, אם אתם חוששים מפני פנייה לקבלת טיפול פסיכוגריאטרי דעו כי אנכם לבד, חלק ניכר מבני הגיל השלישי נעזרים בטיפול בכדי לחזור לקיים אורח חיים מספק ובריא.

לקביעת תור אצל פסיכוגריאטר מומחה צור עמנו קשר

פסיכוגריאטר

Ready to Buy this theme? This is call to action area

Joeby is a simple clean and modern PSD template for corporate/agency, business and portfolio sites. All layers are grouped and well organized - so it’s easy to modify.

Buy It Now